top of page

V sobotu 14. 9. 2024 sa v Šuranoch uskutočnilo prvé kolo Slovenského pohára dorastencov, juniorov a U21 v karate. Na turnaji sa zúčastnilo 383 súťažiacich z 56 klubov.

V tejto konkurencii sa predstavilo aj sedem pretekárov City Sport Clubu Karate Žilina. Na úvod sezóny sa im nedarilo zle a do Žiliny priviezli 3 cenné kovy.

Najlepšie sa darilo Jonášovi Jasenkovi, ktorý sa v 26-člennej kategórii postupne prebojoval až do finále. Tam však na svojho súpera nestačil a po výsledku 6:4 obsadil striebornú priečku.

Bronzový lesk mal turnaj pre juniorku Stellu Bytčanek a mladšieho dorastenca Juraja Masného. Do semifinále sa prebojoval aj Richard Sýkora. Na finále však jeho výkon už nestačil. A keďže za kratší koniec ťahal aj v zápase o bronz, napokon obsadil 5. priečku.

Potešujúcim faktom je, že všetci najmladší štartujúci, Jasenka, Sýkora a Masný, pre ktorých to bola premiéra v novej vekovej kategórii, sa prebojovali až do medailových zápasov, pričom v dvoch prípadoch medailu aj získali.

Výsledkový servis

2. miesto: Jasenka Jonáš - Kumite mladší dorastenci 12-13 rokov do 40kg pokročilí

3. miesto: Bytčanek Stella - Kumite juniorky 16-17 rokov do 53kg

3. miesto: Masný Juraj - Kumite mladší dorastenci 12-13 rokov do 50kg pokročilí

5. miesto: Sýkora Richard - Kumite mladší dorastenci 12-13 rokov do 45kg pokročilí 5