top of page

Súťažná premiéra City Clubu Karate v Tvrdošíne.

Updated: Nov 13, 2023

V sobotu 4.11.2023 sa v Tvrdošíne konal Trstenský pohár v karate, ktorý je zároveň klasifikovaný ako otvorené majstrovstvá stredného Slovenska mladších dorastencov, dorastencov, juniorov a U21. Na turnaji sa zúčastnilo 473 súťažiacich z 36 klubov celého Slovenska, pričom títo spoločne vytvorili až 631 štartov (181 kata, 450 kumite).

Súťažná premiéra pre City Club Karate Žilina

V Tvrdošíne sa premiérovo predstavili aj cvičenci nového žilinského klubu City Sport Club Žilina. Celkovo 25 pretekárov absolvovalo 28 štartov, no a niektoré z nich si zaslúžia prívlastok "historické". Tieto totiž znamenali zisk historicky prvých medailí pre nový klub. Úplne prvú medailu získali hneď až dvaja pretekári, nakoľko sa jednalo o ich štart v rovnakej kategórii. Max Vasko získal bronz a Jakub Vrabec striebro v súborných cvičeniach kata 8-9 ročných.

Naše prvé zlato

Prvú zlatú medailu získal Vladyslav Viun, ktorý zvíťazil v kategórii kata 10-11 ročných. Vlad neskôr zvíťazil aj v športovom zápase kumite a stal sa tak najúspešnejším členom výpravy. Nakoľko však poradie štartov na súťažiach závisí od časového harmonogramu daného turnaja, je potrebné spomenúť všetkých medailistov, pretože všetci títo premenili svoj debut v novom pôsobisku na zisk cenných kovov a všetky tieto úspechy teda možno považovať za úplne prvé. Ako teda vypadala výsledková listina?

Všetko o Trstenskom pohári nájdete TU

Všetkým pretekárom, ale aj všetkým cvičencom, rodičom, priateľom a priaznivcom srdečne ďakujeme za skvelú reprezentáciu klubu, podporu a vytrvalú spoluprácu - ideme ďalej.